Ασταμάτητος ο Αίολος Αστακού, 18 συνεχείς νίκες. Νέα νίκη επί της Καστοριάς με 68-55

Το τρένο του Αίολου Αστακού συνεχίζει να γράφει χρυσές σελίδες στοπρωτάθλημα της Β Εθνικής.
     18-0 πλέον μετα την νεα νίκη επί της ομάδας της Καστοριάς με 68-55 σε ενα παιχνιδι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αλλά είχε μεγάλη ένταση και πολυ δυνατές μονομαχίες. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και με τουςΜπρόζο, Παππά και Κιτσούλη σε καλή μέρα επιθετικά προηγήθηκαν με 18-11 στο πρώτο δεκάλεπτο. Η Καστοριά αντέδρασε με τον Τσότσο και μείωσε σε 35-30 στο ημίχρονο.........

Στο δεύτερο μέρος ο Αίολος είχε τον ρυθμό και τον έλεγχο του αγώνα. Δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ αλλά δεν απειλήθηκε κιόλας και ήρθε το τελικό 68-55.
    Απο τον Αίολο ο Κιτσούλης με 18 πόντους, ο Παππάς με 12 και ο Μπρόζος με 11 ήταν οι πρώτοι σκόρερ ενώ απο την ομάδα της Καστοριάς που απέδειξε και με την σημερινή της εμφάνιση οτι δικαίως βρίσκεται ψηλά στην βαθμολογία και η πορεία της στο δεύτερο γύρο μόνο τυχαία δεν είναι ο Τσότσος σημείωσε 12.

Δεκάλεπτα:Α:18-11 Β:35-30 Γ:53-39 Δ:68-55

Αιολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 11(2), Καλισώρας, Μακρής, Παππάς 12, Κατσαρές 8, Κακλαμάνος 9(2), Κιτσούλης 18, Καλαντζής, Χαρισμίδης 2, Λυμπάρης 5, Καραγιώργος

Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης 9(1), Σίσιου,Ματενίδης 9(1),Τσότσος 12, Βοϊβατόπουλος 6, Τερσενίδης 2, Γυμνόπουλος 7(1), Ζυγούρας, Ντάλλης 7(1), Τσαούσης, Τεπετίδης 3(1), Τασιούδης